
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 95 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex A7 |
| Operating Supply Voltage | 1.25 V to 1.3 V, 1.375 V to 1.5 V |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Max Clock Frequency | 528 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 10/100 Mbps |
| USB | USB 2.0 OTG + PHY |
| RAM Controllers | LPDDR2, DDR3, DDR3L |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
